Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti në Levan - Tepelenë, 2 të vdekur e 4 të lënduar

Aksidenti në Levan – Tepelenë, 2 të vdekur e 4 të lënduar

Fier – Aksident me pasojë dy të vdekur dhe 4 të lënduar ka ndodhur disa minuta më parë në aksin e autostradës Levan Tepelene në vëndin e qujatur afer Buzmadhit

Dy automjete në parakalim e sipër jane perplasur kokë më kokë dhe si pasoje ka ndodhur dy person të vdekur e 4 të dëmtuar pohojnë burime nga vendi i ngjarjes por dhe ato paraprake nga policia.

Ne vendgjarje kanë shkuar forca të policisë, zjarrëfiksat për tël pastruar rrugën si dhe grupi hetimor i ekspertëve për të përcaktuar shkaqet e aksidentit.

Te pëagosurit jane derguar me mjete të rastit ne spitalinrajonal Fier per ndihme mjekësore.
Dyshohet parakalimi i gabuar por dhe lagështia në rrugë si shkak i rreshjeve te dendura që po binin ne kohen e shkaktimit rë aksidentit

Policia

Sot rreth orës 20:20, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në fshatin Buzëmadh, janë përplasur automjetet tip “Zafira” dhe “Ford”.

Si pasojë e përplasjes kanë ndërruar jetë dy shtetas dhe janë plagosur katër të tjerë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit si edhe identifikimin e personave që janë plagosur dhe kanë ndërruar jetë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME