Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAktori Malkaj krah Berishës: Do derdhim gjak për të mbrojtur lirinë

Aktori Malkaj krah Berishës: Do derdhim gjak për të mbrojtur lirinë

Aktori Mehdi Malkaj, gjatë një takimi që kryetari i PD-së Sali Berisha zhvilloi me aktivistët, Malkaj, tha se protestat kundër qeverisë të bëhen si qëndresa për Teatrin Kombëtar.

“Unë personalisht do u këshilloja një gjë. Do të thosha se duhet të veprojmë si Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Jemi në vitin e pestë të protestës.

Në shi, në borë, në breshër na kanë ardhur na kanë rrahur dy herë. Na kanë rrahur me dashuri, për të mos gënjyer. I kapën në gjumë njerëzit.

Nuk i nxorën njerëzit, kot shpëtuam. Jemi në vitin e pestë të protestës. Çdo gjë për mua fillon tek liria dhe mbaron tek liria. Derdhet gjak pafund për të fituar lirinë, por duhet më shumë gjak për të mbrojtur lirinë”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME