Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTApolonia "prodhon" për të tjerët dhe mbrtet "that" vetë,  ikën 2 futbollistët...

Apolonia “prodhon” për të tjerët dhe mbrtet “that” vetë,  ikën 2 futbollistët e talentuar

Fier – Kur te gjithe sportdashesit fierake prisnin perfocime, dy nga futbollistet e rinj me te mire te Apolonise, Alvi Mezani dhe Arlind Kurti jane larguar nga ekipi diten e fundit te merkatos. Sipas kontakteve me vete futbollistet destinacioni i tyre do te jete Laçi i Superliges.

Kur te gjithe sportdashesit fierake prisnin perfocime, dy nga futbollistet e rinj me te mire te Apolonise, Alvi Mezani dhe Arlind Kurti jane larguar nga ekipi diten e fundit te merkatos. Sipas kontakteve me vete futbollistet destinacioni i tyre do te jete Laçi i Superliges.

Alvi Mezani do te mbahet mend gjate ne Fier, pasi dy golat e tij ne 2020 ndaj Internacional dhe ne 2022 ndaj Tiranes i kane dhene trofeun e kampioneve te Shqiperise Apolonise U19.

Eshte trumpetuar vazhdimisht se Akademia e Apolonise eshte me cilesorja ne vend, por fatkeqesisht frutet e punes se palodhur te trajnereve po i korrin ekipet e tjera, ndersa ne ekipin e pare te Apolonise futbollistet fierake te dale nga kjo akademi jane me pikatore.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME