Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTArgjentina mund Italinë dhe fiton edicionin e parë të “Finalissima”

Argjentina mund Italinë dhe fiton edicionin e parë të “Finalissima”

Argjentina është fituese e “Finalissima” për vitin 2022, një trofe që vë përballë fituesin e Europianit me fituesin e Kupës së Amerikës. Në “Wembley” nuk ka shumë histori, pasi Argjentina fitoi me lehtësi 3-0 ndaj Italisë.

Ishte një ndeshje fantastike për Di Marian dhe Messin. Ky i fundit shërbeu asistin në golin e parë të shënuar nga Lautaro Martinez ne minutën e 28-të. Di Maria ndërkohë shënoi një gol shumë të bukur në fundin e fraksionit të parë me një parabël të lehtë përballë Donnarumma-s.

Portieri i Italisë ndërkohë e kthehu në betejë personale me Messin duke e ndalur ne disa raste. Ne fundin e shtesës së ndeshjes, Dybala vulosi gjithçka duke shënuar dhe golin e tretë që me goditjen e parë pas hyrjes ne fushë. Ky ishte edicioni i parë i trofeut “Finalissima”.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/98HzNC1FV0XDU

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME