Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETArra arabe ndikon në parandalimin e qelizave malinje

Arra arabe ndikon në parandalimin e qelizave malinje

Thesar i vërtetë i shëndetit: Se sa e shëndetshme është arra indiane shumica e njerëzve nuk e dinë!

Me materie të ndryshme ushqyese janë të pasura arrat, lajthitë, fëstëkët, mirëpo thuhet se arra indiane është thesar i vërteti i shëndetit.

Nutricionistët konstatojnë që një ndër funksionet më të dobishme të cilat i ka arra indiane në shëndetin është ajo që pengon shumimin e radikaleve të lira të cilat janë shkaktare për zhvillim të shpejtë të sëmundjeve malinje dhe procesit të plakjes.

Arra indiane është e pasur me vitaminat A, B2 dhe B1, hekur, selen, thartirë palmitoleinike dhe oleinike, amino-thartirë triptofan dhe me një sërë albuminash dhe mineralesh të dobishme.

Si ndikojnë në organizmin tonë?

Ulin shtypjen e gjakut

Konsumimi i rregullt i arrës indiane ka të bëjë me vlerat e ulëta të shtypjes së gjakut, thonë rezultatet e studimit të publikuar në revistën “Current Developments in Nutrition”. Përfshirja e arrave indiane në dietë mund të përmirësojë vlerat e presionit të sipërm dhe të poshtëm të gjakut, por edhe të ulë nivelin e triglicerideve.

Redukton nivelin e kolesterolit

Nëse hani një arrë indiane çdo ditë në vend të një ushqimeve me përmbajtje të lartë karbohidratesh, do të ulni nivelin e kolesterolit në gjak. Është e rëndësishme të dini se nga 60 deri në 100 gramë të këtij fruti në javë (ose nga 5 deri në 8 fruta në ditë) mjaftojnë për të përfituar prej tij.

Rregullon nivelin e sheqerit në gjak

Arra indiane përmban acide yndyrore të pangopura që kanë një efekt të dobishëm në nivelet e sheqerit në gjak. Gjithashtu kontribuon në uljen e nivelit të triglicerideve dhe mbron trupin nga komplikimet e mëtejshme që lidhen me nivelet e larta të sheqerit dhe kolesterolit. Konsumimi i përditshëm ul ndjeshëm rrezikun e diabetit të tipit 2.

Dihet mirë se ushqimi mund të ngadalësojë plakjen e trupit dhe se ajo që hamë reflektohet në fytyrën tonë. Mjekët këshillojnë që pas moshës 50 vjeç duhet të përfshini në menynë tuaj frutat arrore, përveçse ruajnë lëkurën të re, normalizojnë problemet e gjumit tek gratë në menopauzë

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME