Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETArrestohet 46 vjeçari që falsifikonte dollarë

Arrestohet 46 vjeçari që falsifikonte dollarë

Një 46-vjeçar i identifikuar si Leone Dukaështë vënë në prangat e policisë, pasi dyshohet se është koka e një grupi që fuste para false në qarkullim në Tiranë dhe në Korçë.

Arrestimi i tij u bë në kuadër të fazës së dytë të operacionit të koduar “50 Dollars”. Në fazën e parë të këtij operacioni ranë në pranga tre persona para dy muajve të cilët hidhnin në treg, në Tiranë dhe në qytetin e Korçës, kartëmonedha të dyshuara të falsifikuara.

Gjatë kontrollit fizik, shtetasit L. D. i është gjetur një sasi e konsiderueshme kartëmonedhash të prerjes 50 dollarë, të dyshuara të falsifikuara, të cilat janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin që ai përdorte

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME