Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBarcelona "mbyll hesapet" me Gavin, 1 miliard € klauzolë

Barcelona “mbyll hesapet” me Gavin, 1 miliard € klauzolë

Barcelona është drejt rrugës së rinovimit së kontratës së re me talentin Gavi. Presidenti Laporte ka konfirmuar se çdo gjë është drejt fundit dhe së është shumë i lumtur që 17 vjeçari dhe agjenti i tij Ivan De la Pena kanë rënë dakord me kushtet e reja të propozuara nga drejtuesit e klubit.

Çmenduria për sa i përket marrëveshjes është klauzola e largimit të lojtarit, pasi në qoftë se një nga klubet dëshirojnë ta blejnë Spanjollin duhet të paguajnë 1 miliard euro.

Mesfushori i talentuar bëri hapin e madh me skuadrën e parë në sezonin e fundit dhe zhvilloi 34 ndeshje në La Liga duke shënuar dy gola dhe shërbyer pesë asiste për shokët e skuadrës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME