Monday, April 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBenfica shokon Juventusin, PSG dhe City fitojnë

Benfica shokon Juventusin, PSG dhe City fitojnë

Juventus vijon të zhgënjejë këtë sezon, duke rrezikuar seriozisht eliminimin që në fazën e grupeve. Bardhezinjtë janë mundur 2-1 në shtëpinë e tyre nga Benfica. Skuadra e Allegrit e nisi mirë ndeshjen duke zhbllokuar rezultatin që në minutën e 4-t me Milik.

Gjithsesi në fundin e pjesës së parë Miretti shkaktoi një penallti që u konkretizua nga Joao Mario. Në pjesën e dytë Navid Neres kaloi ekipin portugez në avantazh, ndërkohë që më pas Benfica do të dominonte lojën.

Në të njëjtin grup, PSG mori një fitore 3-1 me përmbysje ndaj Maccaibi Haifa në transfertë. Vendasit kaluan të parët në avantazh me Chery, por Lionel Messi do të barazonte që në pjesën e parë. Më pas në minutën e 69-ë, Kylian Mbappe i shërbyer nga Messi shënoi dhe golin e dytë. Neymar realizoi golin e tretë në minutën e 88-të.

Manchester City triumfoi me përmbysje 2-1 nsaj Dortmundit. Stones dhe Haaland do të përmbysnin golin e shënuar nga Bellingham. Reali fitoi me vështirësi 2-0 ndaj Leipzig. Golin e parë e shënoi Federico Valverde në minutën e 80-të, ndërkohë që Asensio vulosi gjithcka. Chelsea nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Salzburgut. Napoli fitoi pastër 3-0 ndaj Rangers, duke ju afruar me tepër kualifikimit. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME