Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËBlushi: Mashtrimi dhe falsifikimi vepra të rënda penale

Blushi: Mashtrimi dhe falsifikimi vepra të rënda penale

Mashtrimi dhe falsifikimi i dokumentave janë vepra të rënda penale, sidomos kur kryhen nga zyrtarë përgjegjës për mbrojtjen e autenticitetit të tyre.


Superfëlliqësira janë ata që falsifikojnë dhe mashtrojnë duke cënuar të drejtat dhe privatësinë e të përndjekurve nga ish-Sigurimi i Shtetit.


Të tillë jeni sa kohë keni shkelur me vetëdije dhe në bashkëpunim ligjet.
Ju që u vutë në alarm nga e-mail anonim i një sigurimsi VFLP dhe për një ditë bëtë 7 vendime dhe shkelët 6 herë ligjin, ju e dini shumë mirë se kush është I.M.


Ju që nga 3 Gushti nuk i ktheni përgjigje viktimës për të cilën u “alarmuat”, ju jeni të korruptuar deri në fyt nga Edvin K. Rama dhe Larva e tij, me leje ndërtimi dhe ndërtime pa leje.
Turp që për hir të korrupsionit tuaj dhe të të afërmve tuaj mashtruat Kuvendin dhe opinionin publik.
Nuk keni për t’i shpëtuar kurrë dënimit ligjor!
Koha e sigurimsave dhe e patronazhistëve ka përfunduar njëherë e përgjithmonë! ✌️🇦🇱

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME