Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEBorë në Australi, njerëzit rendin në resortet e skive

Borë në Australi, njerëzit rendin në resortet e skive

Ndërkohë që shumë ju janë drejtuar plazheve për ti shpëtuar vapës , në Australi qytetarët po shijojnë pushimet dimërore.

Zonat alpine në juglindje të Australisë janë mbuluar me borë – më shumë se zakonisht për këtë periudhë të vitit – duke bërë që sezoni i skive të fillojë herët.

“Ka qenë një fillim absolutisht i jashtëzakonshëm i sezonit. Ne u hapëm një javë më herët. Ka më shumë reshje dëbore se zakonisht. “- tha Rhylla Morgan

“Gjithçka është e hapur. Të gjitha pistat po funksionojnë. Kafeja është e shijshme.Po kalojmë një kohë shumë të mirë .”- tha vizitori Daynis Olman

“Unë në fakt punoj për një kompani gjermane, dhe kur më kolegët më pyetën se ku po shkojn, u habitën që erdha këtu për ski. Të gjithë thoshin është e pamundur, por ja ku jemi, është një mrekulli.”- tha vizitori Matilda Heggie

Agjencia e parashikimit motit vendas, thotë se do të bjerë më shumë borë falë një stuhie akulli të ngrirë në Antarktidë./ TCh

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME