Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBroja titullar, Chelsea rrëzohet në St. James Park (vidio)

Broja titullar, Chelsea rrëzohet në St. James Park (vidio)

Surprizë në St. James’ Park. Newcastle mposhti 1-0 Chelsea dhe është i treti në klasifikim, -2 nga City, edhe pse me një ndeshje më shumë.

Magpies arritën suksesin e pestë radhazi, duke dënuar Blues në humbjen e tretë radhazi në Premier League. Potter humbi Loftus-Cheek menjëherë për shkak të dëmtimit, i zëvendësuar në minutën e 7′ nga Thiago Silva.

Pas një pjese të parë pa gola dhe me pak emocione, sfida u ndez menjëherë në fillim të pjesës së dytë. Newcastle u bënë menjëherë të rrezikshëm. Longstaff dhe Guimaraes u bllokuan në zonë nga Kovacic dhe Mendy. Pastaj ishte përsëri Longstaff që u rrotullua në zonë, me topin që përfundon pak mbi traversë.

Nga Armando Broja, titullar edhe në këtë ndeshje, asnjë gjurmë. Sulmuesi shqiptar u zëvendësua në të 78 nga Havertz, por i gjithë Chelsea ishte inekzistent.

Fillimi i shkëlqyer i Magpies u shpërblye në pjesën e dytë. Willock nënshkroi avantazhin 1-0 me një të djathtë të fuqishme, pas nismës personale të Almiron. Blues u shtynë përpara, por nuk shkuan përtej një goditje me kokë të Havertz, që nuk u shfrytëzua nga Jorginho.

Tashmë, Chelsea do të rifillojë Premier League më 27 dhjetor në Stamford Bridge kundër Southampton me një -8 shqetësuese nga vendi i katërt i Tottenham. Nga ana tjetër, befason akoma Newcastle i Howe, zyrtarisht një nga emrat e mëdhenj në këtë kampionat.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME