Wednesday, October 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDalin para gjykatës të arrestuarit e operacionit policor "Tempulli"

Dalin para gjykatës të arrestuarit e operacionit policor “Tempulli”

Fier – Është zhvilluar paraditen e sotme në gjykatën e shkallës parë të rrethit gjyqësor Fier masa e sigurisë për të arrestuarit e operacionit policor “Tempulli”. Në qarkun Fier në kuadër të këtij operacioni u arrestuan katër shtetas por që në gjykatë u parqitën tre, një ishte lënë i lir në komisariat policie, ( firuar rrugës)

Një arrest me burg
Një detyrim paraqitje.
Mjë është liruar që në konisariat të policisë dhe një është duke u zhvilluar seanca gjyqësore në Fier per 4 te arrestuarit ne kuader te operacionit Tempulli.

Në seance jane paraqitur 3 nga 4 te arrestuarit ndersa 6 të tjere hetohen në gjendjente lire.

Katër të arrestuarit jane
Armando Smaka,
Jaho Nuhu,
Odisea Veliu,
Franko Stolla

Gjyqtari i gatshëm Rudi Laze pasi ka dëgjuar prokuroren Evisa Hyka vendosi masën një detyrim paraqitje një arrest me burg

Nga 4 te ndaluarit dy u paraqiten dhe u mor vendimi Një tjeter eshte ende ne zhvillim dhe nje nuk eshte paraqitur pasi eshte liruar qe ne komisariat te policise.
Avokatia Rozeta Plaku qe ka mbrojtur dy prej te ndaluareve pohoi se qe te gjithe kane pohuar se jane perdorues droge

Masa e sigurisë ka nisur në orën 10 e 30 minuta dhe ka zgjatur afro 90 minuta

Nga 233 persona 4 kanë qënë nga qarku Fier ku dy nga qyteti Fier e dy nga Lushnja.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: