Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDita pa makina, policia kufizon lëvizjen e mjeteve në Fier

Dita pa makina, policia kufizon lëvizjen e mjeteve në Fier

5 qershori (e diela e parë e muajit) shënon ditën pa makinë në të gjithë vendin.

Në Fier policia ka ngritur pika kontrolli në t gjithë qytetin për mos lejuar qarkullimin e makinave.

Vendimi u mor nga qeveria dhe hyri në fuqi më 3 prill.

Në vendim thuhet se e diela e parë e çdo muaji do të jetë dita pa makina në të gjithë vendin.

Kjo është një nismë e qeverisë për kursim dhe mjedis më të pastër.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME