Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDrejtoresha humbi jetën dje në dush. Ja si ta shmangni 100% vdekjen...

Drejtoresha humbi jetën dje në dush. Ja si ta shmangni 100% vdekjen në dush

Diten e djeshme nje mesuese humbi jeten pasi u fut ne dush dhe kjo ishte fatale per te.

Ndersa sot ka ber apel inxhineri elektrik Azmer Duleviç duke thene se duhet te merren masa qe te mos ndodhi gjera te tilla.

Ai ka thene se cdo shtepi duhet te kete mbrojtes qe ne gjuhen teknike quhet ‘salvavitta’.

Tekniku ka thene se:‘Unë kam një këshillë. Kur jeni duke bërë dush ta fikni ose të hiqni spinën nga priza. Duhet të identifikohet automati sepse bojleri ka peshën elektrike më të madhe. T’i mund ta heqësh spinën nga priza por uleni automatin që të jeni të mbrojtur 100%.’- përfundoi ai.

Ndaj tregohuni me te kujdesshem.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME