Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET'Edi apo Edvin' - Meta i publikon Ramës 'Netën' e Sigurimit të...

‘Edi apo Edvin’ – Meta i publikon Ramës ‘Netën’ e Sigurimit të Shtetit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i është përgjigjur akuzave dhe sulmeve të kryeministrit Edi Rama. 

Ai ka publikuar në Facebook karikaturat e Ramës për Sigurimin e Shtetit, përshtatur në një shkrim të revistës “Në shërbim të popullit”, 10 tetor 1983.

Meta thekson se çuditërisht në shkrimin e porositur nga Sigurimi flitet për heroizmin e një “Mata Hari” shqiptare të quajtur Neta.

Ish-kreu i shtetit ironizon edhe emrin e kryeministrit, i cili e ka ndryshuar nga Edvin në Edi. 

Reagimi
Ju përshëndes me këtë karikaturë të karikaturistit të preferuar të Sigurimit, Edi apo Edvin Rama, përshtatur në një shkrim të revistës “Në shërbim të popullit”, 10 tetor 1983, ku çuditërisht në shkrimin e porositur nga Sigurimi flitet për heroizmin e një “Mata Hari” shqiptare të quajtur Neta. Syri

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME