Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOEvdar Kodheli u premton zgjidhje problematikave të banorëve të Frakullës, ata i...

Evdar Kodheli u premton zgjidhje problematikave të banorëve të Frakullës, ata i japin besimin për 14 majin (vidio)

Fier – Kandidati i PD për bashkinë Fier Evdar Kodheli ka kryer një takim.me banorë të zonës Frakull e Madhe.

Fermerët e zonës së begatë të Frakullës kanë ngritur shqetësime me mungesën e tregjeve,  cmimet e larta të plehrave kimike si dhe një pjesë e tyre probleme me çertifikatat e pronësise  së tokave bujqësore pa lënë mënjanë autostradën Levan  – Tepelenë që mungojnë nën e mbikalimet duke u kthyer në burime aksidentesh.

Kandidati për bashkinë Fier Evdar Kodheli  ka dëgjuar me vëmëndje problematikat e tyre dje u ka premtuar se pas datës 14 maj problemet e tyre do të marrin zgjidhje sipas rëndësisë. Primare do jetë zgjidhja e problemeve me çertifikatat e pronësisë për tokat bujqësore, ngjrtja e tregjeve për prodhimet e fermerëve pa lën mënjanë problemet e ndryshme sociale që kjo zonë i ka me shumicë.

Detajet i sjell në kronikën e përgatitur Marsela Topi


.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME