Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIFerrari po ndryshon lojën në tregun e veturave

Ferrari po ndryshon lojën në tregun e veturave

Në kohën e elektrifikimit të kudondodhur, pak njerëz e prisnin një lajm të tillë.

ido që të kuptoni informacionin e mëposhtëm, një gjë është e sigurt – Ferrari do të prodhojë një model tjetër të mundësuar nga një motor V12.

Edhe pse informacioni sapo është publikuar në rrjetet sociale, mediat bien dakord që Ferrari do të prezantojë një motor krejtësisht të ri V12.

Dhe për t’i bërë gjërat edhe më mirë, V12 i ri do të debutojë në një model të ri këtë verë, pas së cilës asgjë nuk do të jetë më e njëjta. Ferrari e quan atë “ndryshuesi i lojës” dhe supozohet se është Purosangue, modeli i parë SUV i Ferrarit.

https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?creatorScreenName=Telegrafisti&dnt=true&embedId=twitter-widget-0&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfX0%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1521844593309863936&lang=en&origin=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fferrari-po-e-ndryshon-lojen-ne-tregun-e-veturave%2F&sessionId=57bd91721029e24c88762cd3c3dcb0de06982c9a&siteScreenName=Telegrafisti&theme=light&widgetsVersion=c8fe9736dd6fb%3A1649830956492&width=500px

Ai u shpall si “Heart Of A Thoroughbred”, që është një lidhje e qartë me Purosangue, sepse të dy nënkuptojnë të njëjtën gjë – një racë e kalit të garave.

Videoja e shkurtër nuk zbulon shumë, vetëm detaje rreth motorit V12 me emrin e prodhuesit të shtypur qartë.

Gjithsesi, kjo është një surprizë sepse deri më tani është supozuar se një hibrid plug-in me një motor V6 siç është 296 GTB është i rezervuar për Purosangue të ri.

Është folur edhe për performancën V8, dhe tani është pothuajse e sigurt që V12 do të ketë performancë të lartë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME