Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETHumbasin dy turistë në Berat, nuk gjenin dotë hotelin

Humbasin dy turistë në Berat, nuk gjenin dotë hotelin

Dy turistë kishin prenotuar “online” për tu akomoduar në një “hostel” në Berat por prej disa orësh endeshin “kuturu” në rrugët e qytet.

Pasi kishin shëtitur disa orë në lagjet muzeale të qytetit dhe duke mos gjetur dot drejtimin e duhur drejt vendqëndrimit të tyre, 4 turistë hollandez kanë kërkuar ndihmën e policit të parë që kanë parë në rrugë,të veshur me uniformë policie.

Në ndihmë të tyre me pas kanë ardhur edhe efektivë të tjerë të policisë,që duke parë prenotimet e bëra nga turistët i kanë drejtuar në pikën e qëndrimit të tyre.

Të lumtur tashmë që më në fund nuk do endeshin më kot rrugëve, turistët janë akomoduar në “hostel-in” ku kishin prenotuar dhe paguar nëpërmjet kartave bankare “online”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME