Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTHumbja në Tiranë, Polonia shkarkon trainerin Fernando Santos

Humbja në Tiranë, Polonia shkarkon trainerin Fernando Santos

Pas ndeshjes në Tiranë Fernandoo Santos nuk do të jetë më, me sa duket, trajneri i Polonisë. Golat e Asanit dhe Dakut (rezultati 2-0) ka rezultuar fatal për trajnerin e Polonisë, i cili largohet në këtë mënyrë si një dështim në krye të pankinës.

Ky lajm konfirmohet nga të gjitha mediat polake dhe pritet vetëm zyrtarizimi për shkarkimin e tij.

Kurioze është se Santos ka një lidhje të ngushtë me Shqipërinë. Në vitin 2014, të kuqtë fitonin me rezultatin 0-1 ndaj Portugalisë dhe kjo bëri që Federata portugeze të shkarkonte Paulo Benton dhe vendin e tij e zinte Santos, i cili më pas fitoi edhe Europianin me Portugalinë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME