Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETJa si do të jet moti sot

Ja si do të jet moti sot

Moti për këtë të diel parashikohet kryesisht i vranët por nuk do të mungojnë edhe intervale të shkurtëra kthjellimi.

Reshjet e shiut do të jenë prezente të herëpasherëshme me intensitet të ulët deri mesatar kryesisht përgjatë vijës bregdetare. Për shkak të depërtimit të masave ajrore më të ftohta pritet që në veri të vendit në lartësinë mbi 100 metra dhe në pjesën tjetër të vendit në lartësin mbi 400-500 reshjet të jenë në formën e dëborës me intensitet të ulët .

Në zonat malore reshjet e borës pritet të fitojnë intensitet deri mesatar.

Era pritet të jetë nga verilindje- juglindje me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e hera-herës fiton shpejtësi deri në 15-18m/sek.

Për temperaturat shikoni hartën e mëposhtme:

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME