Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIKëmbimi valutor/ Ja sa shitet dhe blihet dollari dhe euro sot

Këmbimi valutor/ Ja sa shitet dhe blihet dollari dhe euro sot

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë me 115.5 lekë dhe është shitur me 116.9 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Ndërkohë monedha evropiane vijon të mbetet në pozita të dobëta. Ajo blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.5 lekë.

Paundi britanik ka shënuar një rënie të lehtë të vlerës mëngjesin e sotëm, ku në tregun valutor blihet me 136.4 lekë dhe shitet me 138.5 lekë.

Franga zvicerane ka regjistruar një rritje të ndjeshme të vlerës pasi në raport me javën e shkuar është blerë sot me 120.4 lekë dhe është shitur me 121.5 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME