Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedMinibusi përplaset me kamionin, 15 persona humbin jetën

Minibusi përplaset me kamionin, 15 persona humbin jetën

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën kur një minibus dhe dy kamionë u përplasën në qytetin rus të Ulyanovsk në rajonin e Vollgës.

Sipas dëshmitarëve, një kamion doli nga korsia kur u përplas me një minibus që udhëtonte në drejtim të kundërt, pranë fshatit Nikolayevka. Në momentin e aksidentit edhe mikrobusi është përplasur në pjesën e pasme nga një kamion tjetër. Në pamjet e shfaqura minibusi duket se pothuajse është rrafshuar nga dy kamionët.

Në aksidentin e trafikut, 15 persona humbën jetën, të gjithë shtetas të Kazakistanit, njoftuan shërbimet e shpëtimit të cituara nga agjencia publike ruse Ria Novosti. Tre persona të tjerë, dy burra dhe një grua, janë shtruar në spital në gjendje të rëndë, ka bërë me dije guvernatori i rajonit të Ulyanovsk, Alexei Ruskikh.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME