Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËKëto veshje duhet ti largoni menjëherë

Këto veshje duhet ti largoni menjëherë

E gjeni ndonjëherë veten duke parë dollapin plot me rroba dhe duke u ndjerë sikur nuk keni asgjë për të veshur?

Gjatë kohërave të vështira, mund të duket sikur i vetmi shpëtim është të bëni blerje – por blerja është gjëja e fundit që duhet të bëni.

Vetë fakti që sapo keni parë një gardërobë të mbushur plot me rroba dhe i keni thënë vetes “këtu nuk ka asgjë”, dëshmon se nuk po mendoni si duhet, shkruan Cosmopolitan.

Nga cilat veshje duhet të hiqni dorë?

Çdo gjë që e keni shumëfish

Të brendshmet dhe bluzat janë në rregull, por nëse vëreni se keni dhjetë fustane me lule, nuk është shenjë e mirë, veçanërisht nëse pëlqeni një ose dy më shumë se të tjerët. Zgjidhni të preferuarit tuaj.

Rroba që nuk i keni veshur kurrë, ose i keni veshur vetëm një herë

A janë shumë prej tyre nga i njëjti dyqan? A janë blerë për raste të veçanta? A kishte zbritje? A përshtaten me stilin tuaj? Bëni këto pyetje dhe do ta kuptoni se nga cilat veshje duhet të hiqni dorë.

Rroba që dikur i ke dashur dhe i ke veshur gjatë gjithë kohës, por tani i urren

Çfarë ndryshoi? A po kopjonit një stil që mendonit se dikujt tjetër i dukej bukur? Hiqni dorë nga këto rroba dhe flakini tutje, citon Anabel.

Çdo gjë që nuk përshtatet ose do të përshtatej nëse do të ishit ndryshe (më e dobët, më e kolme, më e gjatë, më e shkurtër, çfarëdo).

Shihni të gjitha veshjet që keni dhe që nuk përshtaten më. Çfarë nuk shkon? A janë kopsat? Prerjet? Kushtojini vëmendje të veçantë dhe nëse mendoni se nuk ia vlen t’i keni, hidhni ose falini

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: