Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOMeta nga Fieri: Majlinda Bufi fytyra e vërtetë e Rilindjes, 61 kandidatët...

Meta nga Fieri: Majlinda Bufi fytyra e vërtetë e Rilindjes, 61 kandidatët i ka quajtur gomer e gomarica, në poster ka fytyrën e tij. (vidio)

Fier – Nga selia e PL në Fier , kryetari Ilir Meta ka zhvilluar një takim me strukturat e kësaj force politike pasditen e sotme.

Në këtë takim të shpejtë i organizuar në 3 orë, i ftuar ka qënë edhe kandidati i Bashkë Fitojmë Evdar Kodheli.

Në takim Meta ka pohuar se audiopërgjimi tregoi qartë se çfarë presionesh bënë kryebashkiakia e Roskovecit në ikje Majlinda Bufi , ajo është fytyra e vërtetë e Rilindjes.

Më poshtë Meta është ndalur edhe tek posterat e fushatës nga Rilindja. Ka vënë fytyrën e tij, çka ai, ai nuk kandidonë për kryebashkiak, por ka 61 kandidatë që i quan gomer e gomarica duke i fyer e ofenduar dhe ata pranojnë çdo gjë , cdo fyerje nga ai.

Nuk ka orë pushimi, tha Meta, derë më derë takime kokë më kokë të dalin të gjithë në votime dhe të votojnë kandidatin e Bashkë Fitojmë Evdar Kodhelin

Më takim ka folur kreu i PL për Fierin Arben Çuko dhe kandidati për kryebashkiak i opozitës Evdar Kodheli si dhe Kristian Kina i cili kandidon për këshillin bashkiak

Mdoqni vidion

Pas takimit të zhvilluar në selinë e PL Meta ka ecur më këmbë drejt shtabit elektoral të Evdar Kodhelit në qëndër të Fierit e më pas ka vijuar drejt Vlorës për një takim tjetër pune

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: