Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËKryemadhi - Ramës: Dështak, mos bëj avokatin e Inceneratorëve! Ndërprit pagesat për...

Kryemadhi – Ramës: Dështak, mos bëj avokatin e Inceneratorëve! Ndërprit pagesat për ‘biznesmenët’ në kërkim

Sep 17,

Ish-kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama, i cili ditën e sotme ka dal në mbrojtje të inceneratorëve.

Me tone të ashpra, Kryemadhi e ka quajtur Ramën si kryeministër të dështuar dhe piktor i dështuar, i cili sipas saj bën analistin juridik të aferës së incenetarorëve.

Sipas deputetes së Partisë së Lirisë, kryeministri duhet të ndërpresë pagesat për inceneratorët, ndërkohë që ka theksuar se qeveria s’duhet ti çoje paratë te ‘biznesmenët’ në kërkim nga drejtësia.

“Mire qe je Piktor i deshtuar, mire qe je KM super i deshtuar, por po provon dhe hobin e radhes tani – po na ben anal-istin juridik te aferes se Inceneratorit te Tiranes.

Po si ta nxe goja te deklarosh publikisht se Inceneratori i Tiranes do te djegi kur te ndertohet???

Po neni 2.2 i kontrates ku shkoi ???

Ku jane 8 veprat qe duhet te ndertoje Koncesionari ???

Po afati 72 muaj qe duhet te ndertoheshin te gjitha veprat ku shkoi ????

Ah po, nje gje e di me siguri ti: Pagesa mujore nuk nderpritet ???

Edi nderprit pagesen direkt. Mos i co leket e shqiptareve per “biznesmene” te kerkuar nga drejtesia.

Shqiptaret jane shume te varfer per tiu vjedhur edhe qindarken e fundit.

Mos bej Avokatin e Inceneratoreve se do te deshtosh njesoj si Pinoku i Bashkise”, shkruan Kryemadhi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME