Wednesday, November 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETKujdes, dielli shkakton probleme serioze në shëndet

Kujdes, dielli shkakton probleme serioze në shëndet

Ekspozimi për një kohë të gjatë në diell veçanërisht gjatë periudhës së plazhit, ka risqe në shëndet.

Dermatologia Blerta Gjoni, shprehet se rastet më të shpeshta janë djegia e lëkurës, infeksionet bakteriale apo dhe mykotike.

Për shkak të temperaturave të larta dhe diellit të fortë, mjekët rekomandojnë qëndrimin në hije, ambiente të freskëta dhe shmangien e lëvizjeve të panevojshme nga ora 11:00 deri në 17:00.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME