Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKujdes/ Fermerë dhe banorë të luginës së Vjosës, lumi nisi prurjet (vidio)

Kujdes/ Fermerë dhe banorë të luginës së Vjosës, lumi nisi prurjet (vidio)

Kto janë pamjet para disa oresh te LUMIT VJOSA ne hyrje te Permetit mundesuar nga çobanet e zones

Banorë, fermerë bëjnë thirje per instancat shteterore per monitorimin e situates.

Banorve te ultesires se lumit Vjosa midis Fierit dhe Vlores te marrin masat paraprake duke qendruar vigjilent dhe të monitorojne rritjen e ujrave  të lumit Vjosë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME