Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMbushet me mister zhdukja e 26 vjeçarit Mateo Lika dhe e automjetit...

Mbushet me mister zhdukja e 26 vjeçarit Mateo Lika dhe e automjetit që mori me qera

Fier – Polumbarët e RENEA-s ndërpresin kërkimet, policia kontrollon me varkë rrjedhën  e lumit Seman  para shpalljes zyrtare te zhdukur ose të humbur 26 vjeçarin Mateo Lika.

Polumbarët e RENEA- s i ndërprenë kërkimet në lumin  Seman tek Ura e Mbrostarit pas tre ditësh kërkime si për automjetin ashtu dhe për drejtuesin e tij që ra në ujrat e ftohta të lumit Seman tek Ura e Mbrostarit duke u gdhirë dita e diel.

Polumbarët pohuan  se u përdor cdo forme e menyre per gjetjen e mjetit në lum që nga bombulat me oksigjen , shufra  etalike të gjata, rrjedhja e lire, metoda e zinxhirit dhe deri tek skanimi i lumit dhe nuk dha asnje rezultat. Dushojme se 99% nuk ka rene automjeti ne lumin Seman, pohuan polumbarët e Reneas, nuk kemi ndeshur me rast te till.

Policia nga ana e saj para se të shpalli te zhdukur apo te humbur 26 vjeçarin Mateo Lika personin i cili ka marr mjetin me qera por qe nuk dihet nese ka qene ai ne drejtimin e tij por qe  nuk pergjigjet në relefon, del i fikur , i duhet qe te kerkoje rrjedhen e lumit Seman deri ne grykderdhje në det gje qe po e kryen sot.

Familjarët nga ana e tyre nuk prononcohen për median dhe jane të irituar me ta për shkak të disa lajmeve të pa sakta që kanë qarkulluar në disa media e portale.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME