Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËKur të famshmet duan të duken të çuditshme

Kur të famshmet duan të duken të çuditshme

Klani Kardashian, Bella Hadid dhe Hailey Bieber – kur ky ekip vesh diçka, është një hit

Herë pas here, zonjat e famshme na sjellin mikrotrende të rralla për t’u veshur, kështu që në fund të gjitha mbeten si një modë argëtuese në historinë e hiteve të famshme.

Ka mundësi që diçka e tillë të ndodhë sërish, sepse vajzat top kanë rregulla të ndryshme.

Moda e re, brekët me ose pa pantallona, me një kombinim që duket sikur dikush ka harruar të vishet plotësisht, ka pushtuar zonjat e famshme, transmeton Telegrafi.

Trendi së fundmi është vënë në fokus nga Bella Hadid, e cila shpesh dikton dhe sjell trendë të ndryshëm.

Hadid, kishte veshur geta të zakonshme dhe një xhaketë dhe çizme dhe sillej sikur ishte larguar aksidentalisht nga banesa.

Të famshmit pëlqejnë të duken çuditshëm, dhe mediat gjithashtu e vlerësojnë atë, fotoreporterët në të gjithë botën mezi presin që të shfaqet diçka e tillë.

Pas saj tashmë e kanë veshur edhe disa vajza të tjera të famshme dhe gjithçka së bashku rezulton në lindjen e mikro trendëve.

Në këtë ekip stili bën pjesë edhe Kim Kardashian, e cila ka zgjedhur një kombinim të thjeshtë, të zi dhe një çantë të vogël që është ende në modë.

Dhe Kylie Jenner e di se kjo nuk duhet humbur – ajo e veshi këtë kombinim modest në sfilatën e Loewe për verën 2023.

Motra e saj Kendall shihet në kombinim për të blerë shpejt një buqetë me lule, duke zgjedhur sallonet klasike të zeza.

Hailey Bieber veshi një minifund kaq të shkurtër, sa dukej sikur nuk kishte veshur asgjë tjetër veç brekë. Ajo ka një karrierë të shkëlqyer me funde mini dhe shpesh vesh diçka që duken si të brendshme. E ndërsa Justini i saj vesh tuta pesë madhësish shumë të mëdha, modelja thekson feminitetin dhe siluetën.

Kur këto vajza të famshme shkojnë në një festë, ku pjesë e detyrueshme e veshjes janë edhe brekët, ato zgjedhin tekstura eterike dhe kombinime shenjash transparente.

Megjithatë, ky truk është në fakt një dedikim për stilet e viteve gjashtëdhjetë, kur ikona e stilit të brezit të ri ishte Edie Sedgwick.

Ajo, Twiggy dhe stilistja Mary Quant ishin pjesë e skenës moderne dhe përqafuan këtë pamje specifike, duke sjellë kombinime pa pantallona. Stili i quajtur ‘Swinging London’ ka hyrë në histori si një nga stilet kryesore të asaj epoke.

Të dyja, edhe pse shumë të reja, ishin heroina të kohës së tyre, simbole të rinisë me një frymë rebele dhe jokonvencionale.

Le ta kujtojmë Carrie, ajo kishte veshur pikërisht atë në serialin Sex and the City – brekët dhe veshjet ishin firmosur nga stilistet kreative Dolce & Gabbana, ndërsa pjesë kryesore e kombinimit ishin brekët, të zbukuruara me kristale.

Shtëpia e modës Miu Miu ka një përgjigje moderne – brekët e tyre, të cilat së fundmi janë bërë shumë të njohura, janë prej leshi të pastër. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME