Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIKursi i këmbimit valutor, 29 nëntor 2022

Kursi i këmbimit valutor, 29 nëntor 2022

Dollari amerikan vijon të këmbehet në kuotat e 112 Lekëve. Edhe Euro nuk ka ndryshuar pozicion.

Tashmë prej kohësh një Euro këmbëhet me 116 Lekë.

Luhatje të lehtë ka regjistruar vetëm Paundi britanik.

Sot, me 29 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112 lekë dhe shitet me 113 lekë.

Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet 116.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.6 lekë dhe shitet me 135 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.8 lekë, ndërsa në shitje me 118.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 83 lekë dhe në shitje me 84.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME