Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËLavrov dekonspiron Ballkanin e Hapur si nismë Ruso Serbe!!

Lavrov dekonspiron Ballkanin e Hapur si nismë Ruso Serbe!!

Petrit Vasili – Sot Lavrov nxjerr haptas ne shesh qe Ballkani i Hapur eshte nje strategji Ruso Serbe.

Ai tha sot:

Lavrov: Natyrisht, ata që po i tërheqin fijet në Bruksel nuk e kanë dashur këtë, nuk kanë dashur që ne t’i shprehim mbështetjen tonë për Beogradin, ndër të tjera, projektin e Ballkanit të Hapur. Tashmë është e qartë për të gjithë se Brukseli, NATO dhe BE duan ta kthejnë Ballkanin në projektin e tyre të quajtur Ballkani i Mbyllur- tha ministri i Jashtëm rus.

Pak jave me pare i kerkova Parlamentit Shqiptar me Amendament daljen e menjehershme nga Ballkani i Hapur si nje nisme Ruso Serbe dhe anti Euroatlantike.

Votimi kunder ishte nje votim tradhetaresh.

Ja ku e keni deshmine tronditese ne fjalet e Lavrov.

Letrat u hapen, Rama eshte thjesht nje sherbetor i bindur i interesave Ruso Serbe.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME