Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedLavrov: Moska mbështet Ballkanin e hapur

Lavrov: Moska mbështet Ballkanin e hapur

Tani nuk ka mw dyshime. Moska e mbwshtet Ballkanin e hapur. Kwtw e ka bwrw tw ditur vetw shefi i diplomacisw ruse, Sergei Lavrov. “Natyrisht ata që po i tërheqin fijet në Bruksel nuk e donin këtë, ata nuk duan që ne të shprehim mbështetjen për Beogradin, duke përfshirë projektin Ballkani i Hapur. Tani është e qartë për të gjithë se Brukseli, NATO dhe BE duan të kthejnë Ballkanin në projektin e tyre të quajtur Ballkani i Mbyllur”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME