Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMeta apo Kryemadhi në krye të LSI? Xhixho jep përgjigjen

Meta apo Kryemadhi në krye të LSI? Xhixho jep përgjigjen

Ilir Meta apo Monika Kryemadhi do të jetë në krye të LSI-së? Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho shpjegoi qëndrimin e saj përsa i përket zhvillimeve në parti dhe konventën e pritshme të 25 korrikut, duke besuar në rikthimin e Metës.

“Do të jetë vendimmarrje e strukturave të LSI, nuk di ta them, nuk di as vizonin e Metës, as qasjen e tij. Ai është ende president në detyrë duhet të jetë ai që vendos. LSI ka padurimin e saj për rikthimin e Metës si faktor i rëndësishëm. Presidenca e tij nuk ka qenë e lehtë, mungesa e Gjykatës Kushtetuese, ishte i vetëm kundrejt regjimit dhe të gjitha sfidat i ka fituar.

Çdo faktor, çdo qytetar i shërben vendit sidomos në këtë moment kur mazhoranca ka kapur çdo gjë. Uroj shumë që ajo konventë dhe vendimmarrja e saj të shënojë shumë për LSI e të ardhmen e saj dhe besoj që ridimensionimi, hapja dhe rikthimi i Metës do të japë një opozitë të fortë LSI-së”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME