Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMiqësia e Ozil me Erdogan, i gjen skuadër për 29 minuta

Miqësia e Ozil me Erdogan, i gjen skuadër për 29 minuta

Përfundoi në mënyrën më të keqe të mundshme eksperienca e Mesut Ozilit te Fenerbahçe. Ish-ylli i Arsenal mbërriti në Stamboll vetëm 18 muaj më parë, por kontrata e tij është prishur në orët e fundit. Gjermani nuk kishte luajtur që nga marsi, kur u përjashtua nga skuadra pas një debati me trajnerin e përkohshëm të atëhershëm Ismail Kartal. Kontrata e tij do të skadonte pas dy vitesh, por të mërkurën, ajo u ndërpre me marrëveshje të përbashkët.

Fenerbahce e konfirmoi lajmin me një deklaratë zyrtare të publikuar në faqen e klubit dhe kanalet e mediave sociale: “Është rënë dakord që kontrata mes klubit tonë dhe Mesut Ozil të ndërpritet me marrëveshje të ndërsjellë. I urojmë suksese për pjesën tjetër të karrierës”.

Pra, a do të duhej 33-vjeçarit të kërkonte një ekip të ri? Jo. Istanbul Basaksehir, një klub shumë i afërt me presidentin Recep Tayyip Erdoğan, njoftoi menjëherë ardhjen e mesfushorit. Lajmi mbërriti në kohë rekord, pas më pak se gjysmë ore, 29 minuta më saktë pas njoftimit të Fenerbahce për prishjen e kontratës. Klubi turk ndau një postim në Twitter ku shkruhej thjesht “@ M10”, një tag profilit të Ozil. Postimi u shoqërua nga një këngë e njohur turke “Kir Zincirlerini” (Të thyej zinxhirët) nga këngëtari Tarkan.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME