Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMposhti Mançester Sitin, Liverpool fiton Superkupën e Anglisë

Mposhti Mançester Sitin, Liverpool fiton Superkupën e Anglisë

Liverpul është fituesi i Superkupës së Anglisë duke mundur 3 – 1 Mançester Sitin të shtunën në Leister.

Golat për “të kuqtë” i shënuan Aleksandër Arnold, Salah dhe Nunjez, ndërsa për Sitin barazoi përkohësisht Alvarez.

Kjo fitore shënon trofeun e 16-të i Superkupës së Anglisë për Liverpulin.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME