Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMuriqi në super formë, shpëton Mallorcan (vidio)

Muriqi në super formë, shpëton Mallorcan (vidio)

Vedat Muriqi vijon të shkëlqejë në La Liga. Sulmuesi i Kosovës do të shënonte dy gola. Ai fillimisht realizoi golin e barazimit në minutën e 53-të të lojës për ta çuar rezultatin në 1-1.

Muriqi mori një top të bukur nga krahu i djathtë dhe kërceu duke e dërguar topin në rrjetë pas një goditje me kokë.

Valladolit ishte në avantazh deri në momentet e fundit të ndeshjes, pasi rezultati ishte 3-2, por Mallorca fiton një penallti dhe Vedat Muriqi merr përsipër ekzekutimin duke barazuar shifrat.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: