Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJINdryshimi më i madh në iPhone nuk është hardueri

Ndryshimi më i madh në iPhone nuk është hardueri

Kur përdoruesit e iPhone 14 nuk po përdorin pajisjen e tyre, ekrani mezi fiket. Ai do të mbetet i ndezur me miniaplikacionet e shfaqura dukshëm. Do të jetë gati nëse hedh një vështrim poshtë ose në mënyrë të pashmangshme e rikthen.

Linja e re e Apple, e cila del në shitje në dyqane të premten, përmban ndryshimin më të madh ndonjëherë në ekranin e kyçjes. Pasuritë e paluajtshme të çmuara që kanë qenë kryesisht një shkretëtirë alarmesh deri në këtë pikë. Nuk është një koncept i ri. Android ka patur gjithmonë ketë version në ekran por për Apple ishte hera e parë. Kjo është një mënyrë për t’i mbajtur përdoruesit më të lidhur me pajisjet e tyre.

“Kjo ishte si një garazh bosh tani që u përdorur plotësisht,” tha Dan Ives, një analist në Wedbush Securities. “Kjo do të rrisë qartë kohën e kaluar në telefon. … Ne e shohim atë si një lëvizje strategjike gjeniale.”

Ekrani i ri i kyçjes jep gjithashtu një mënyrë për të shfaqur fotot. Për të zgjedhur stilet dhe ngjyrat e personalizuara të shkronjave dhe siguron vendosje më të mirë të njoftimeve tani në fund të ekranit. Nëse ekrani i kyçjes kursen kohë ose e tërheq përdoruesin më thellë në një kohë të gjatë, kjo varet nga individi. Apple tha për CNN se ajo me të cilën një përdorues ndërvepron në ekranin e tij të kyçur nuk do të ndikojë në kohën e tyre të ekranit, gjurmuesin e brendshëm të iPhone që monitoron angazhimin e një përdoruesi gjatë gjithë javës.

Apple po përpiqet të përfitojë sa më shumë nga ato zona që kanë qenë kryesisht të paprekura prej vitesh.

Iphone 14, i prezantuar më 7 Shtator pritet të dal në shitje gjatë kësaj të premte. Apple solli gjithësej 4 ngjyra.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME