Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËNertila Koka, në gjurmët e saj edhe e bija

Nertila Koka, në gjurmët e saj edhe e bija

Nertila Koka është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar.

Ndonëse ka vite larg Shqipërisë dhe është shkëputur nga muzika, këngët e saj dëgjohen ende sot.
Mirëpo, pasionin për artin, Nertila e ka trashëguar te e bija, Annie Salius Koka e cila thotë
“Unë gjithmonë e kam pasur pasion muzikën, por edhe më mami më ka thënë që je shumë e mirë. Gjithmonë më ka shtyrë për këtë gjë. Mirëpo, këto kohët e fundit nuk kam qenë shumë e fokusuar. Që kur isha e vogël çdo natë kur hanim darkë këndoja. Kënga është pjesë e jetës sime çdo ditë


Unë e kam menduar që me muzikë do të merrem si të më vijë jeta. Nuk e di, se në jetën time po ndodhin shumë gjëra këto kohë. Po vazhdoj shkollën se për prindërit kjo është kryesorja për mua dhe motrën time më të madhe. Në Suedi kemi gjimnazin me pikë dhe unë u mundova që t’i merrja të gjitha që të futesha në të njëjtin gjimnaz me motrën”, u shpreh ndër të tjera Annie.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME