Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLENjeriu "ujk", ‘Shokët më thonë majmun’ (fotot)

Njeriu “ujk”, ‘Shokët më thonë majmun’ (fotot)

Lalit Patidar është një 17-vjeçar, i cili vuan nga e ashtuquajtura “sindroma e ujkut”, e cila shfaqet në vetëm 50 njerëz në botë. Ai shprehet se, shokët e shkollës e tallnin vazhdimisht, e thërrisnin “majmun” dhe se mendonin se ishte një fantazmë ose një lloj krijese mitike.

“Sindroma e Ujkut”, e cila është shumë e rrallë në botë, është parë te Lalit Patidar, e cila jeton në Ratlam të Indisë. Hipertrikoza, e cila është parë në vetëm 50 persona që nga mosha e mesme, filloi të shfaqë simptoma në të gjithë trupin në Lalit Patidar që në moshën 6-vjeçare. I gjithë trupi i tij është i mbuluar me qime.

Megjithatë, Lalit Patidar tha se me gjithë bullizmin që ka përjetuar, ai kishte një pikëpamje pozitive për jetën dhe tani ëndërron të bëhet një Youtuber i suksesshëm.

“Unë vij nga një familje Normai, babai im është fermer dhe aktualisht jam në klasën e 12-të të shkollës së mesme. Unë gjithashtu ndihmoj babain tim me biznesin e bujqësisë. Unë i kam pasur këto qime gjatë gjithë jetës sime. Prindërit thonë se doktori më ka rruar në lindje, por unë nuk kam pasur asgjë deri në moshën gjashtë apo shtatë vjeç. Nuk ka trajtim, e pres kur e ndjej se rritet shumë. Ashtu si flokët, ato vazhdojnë të rriten, nuk kam zgjidhje tjetër.. Njerëzit thonë se është shumë e frikshme dhe ka njerëz që tallen me mua duke më quajtur fantazmë ose mendojnë se jam një krijesë mitike,”, thotë Patidar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME