Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTParashikimi/ Superkompjuteri: Fituesi i Kupës së Botës 2022 është Franca!

Parashikimi/ Superkompjuteri: Fituesi i Kupës së Botës 2022 është Franca!

Në Katar do të zhvillohet Kampionati Botëror, por e veçanta është se do të luhet në muajt nëntor dhe dhjetor. Një superkompjuter ka parashikuar edhe mundësinë që kanë kombëtaret për ta fituar këtë trofe.

Duke përdorur një algoritëm që simuloi të gjithë turneun 1000 herë, “Gjelat” e Francës u renditën si fituesit më të mundshëm me probabilitet 17.93 për qind.

Franca në fakt nuk po kalon një moment shumë pozitiv, pasi është e fundit në grupin e saj në Ligën e Kombeve, por parashikimi shkon kah Francës.

10. Kroacia – 2.31%

9. Portugalia – 5.11%

8. Argjentina – 6.45%

7. Gjermania – 7.21%

6. Holanda – 7.70%

5. Belgjika – 7.90%

4. Anglia– 8.03%

3. Spanja – 11.53%

2. Brazili – 15.73%

1. Franca – 17.93%

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME