Wednesday, June 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPolicia arreston 3 shtetas, kap dhe 17 thasë me hashash (vidio)

Policia arreston 3 shtetas, kap dhe 17 thasë me hashash (vidio)

Fier – Tre persona janë arrestuar nga policia e Fierit, pasi janë kapur në flagrancë me 17 thasë të mbushur me lëndë narkotike.

Sipas policisë në pranga kanë përfunduar: 44-vjeçari me iniciale Zylyftar (Pëllumb).Vizani, 22-vjeçari Paris Vizani dhe 27-vjeçari Esat Veizi, banues në Baltëz, Fier. Ndërsa po procedohen në gjendje të lirë 2 të mitur, të moshave 14 dhe 16 vjeç, banues në Baltëz, Fier. Ata akuzohen se janë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Mësohet se të arrestuarit kanë tentuar të hidhnin sasinë e lëndëve narkotike në lumë pasi kanë parë shërbimet e policisë. Ndërkohë, uniformat blu i kanë sekuestruar 17 thasë të mbushur me kanabis, me peshë totale 167 kg.

Gjithashtu, në cilësinë e provës materialet u sekuestruan 2 peshore, gërshërë, 3 aparate celulare dhe pajisje të tjera që i shërbenin kësaj veprimtarie kriminale.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME