Wednesday, October 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETRENEA dhe FNSH kontrolle në Vlorë, 10 të arrestuar

RENEA dhe FNSH kontrolle në Vlorë, 10 të arrestuar

Forcat speciale RENEA, të ndërhyrjes së shpejtë dhe operacionale kanë bërë kontrolle në qytetin bregdetar të Vlorës mbrëmjen e djeshme.

Mësohet se janë shoqëruar 10 persona. Të gjithë janë gjetur me armë zjarri pa leje në Vlorë. Kontrollet janë pjesë e megaoperacioni “Tempulli”, i cili u krye pas një hetimi 7 mujor intensive nga policia e shtetit me qëllim parandalimin e shitjes së drograve pranë komuniteteve shkollore që vendosin në rrezikshmëri fëmijët dhe adoleshentët. Operacioni përfshin disa qytete të Shqipërisë të cilët janë ndërlidhur në përfshirjen e shit-blerjes së drogës. Në vijim priten arrestime të tjera.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: