Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShkarkohet prokurori i Tiranës Bajram Breçani

Shkarkohet prokurori i Tiranës Bajram Breçani

Prokurori i Tiranës Bajram Breçani është shkarkuar nga detyra. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjeti probleme në dy kritere, pasuri dhe profesionalizmin.

Po ashtu u evidentua mungesë justifikimi të të ardhurave dhe një dosje me një të akuzuar për vrasje të cilit i ishte pushuar akuza.

Breçani e ka filluar karrierën si prokuror në vitin 1995 dhe e ka ushtruar këtë detyrë deri në vitin 2000. Ai është rikthyer në sistemin e drejtësisë në vitin 2013 si prokuror në Prokurorinë e Krujës. Një vit më vonë është transferuar në Prokurorinë e Elbasanit ku ka shërbyer deri në vitin 2016, kur u caktua në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME