Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREShort "i hidhur" për Shqipërinë/ Përballë Spanjës, Italisë dhe Kroacisë në Euro...

Short “i hidhur” për Shqipërinë/ Përballë Spanjës, Italisë dhe Kroacisë në Euro 24

Shqipërisë nuk i buzëqeshi fati në shortin për grupet e Europianit Gjermani 2024.

Kombëtarja jonë ra në grupin B, përballë Spanjës, Italisë dhe Kroacisë.

Ndeshjen e parë të grupit do ta zhvillojmë me Italinë më datë 15 qershor në qytetin e Dortmundit.

Ndeshjen e dytë do të përballemi me Kroacinë më 19 qershor në Hamburg.

Ndeshjen e tretë të grupit do të përballemi me Spanjën më 24 qershor në Duseldorf.

Grupet në europian përbëhen nga katër ekipe secili. Vendet e para dhe të dyta kalojnë automatikisht në fazën eliminatore.

Gjithashtu kalojnë katër ekipet e treta në grupe që performojnë më mirë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME