Thursday, March 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShpërtheu furra e fonderisë në Patos, i merr jetën babait të 3...

Shpërtheu furra e fonderisë në Patos, i merr jetën babait të 3 fëmijëve. Flet roja (video)

Patos – Shpërthimi i furrës në fonderinë e firmës CUPRO SHPK  ne mesditen e sotme në Transport të Patosit  i ka marr jetën puntorit 49 vjecar baba i 3 femijëve Alket Malaj banues ne Patos.


Shkak ka qene nje defekt teknik qe nuk ka treguar temperaturen dhe furri ka shpërthyer.
Një pjesë metalike e kish goditur duke e prere ne qafe dhe i shkaktoi vdekje te menjehereshme

Ne vëndgjarje shkuan forca te policise dhe ekspertët e kriminalistikes.


Trupi i viktimes ndodhet ne morg nderkohe qe policia po mer ne pyetje puntoret si deshmimtare

okularë të kësaj ngjarje. Mësohet se kjo ndërmarje ka disa vjet që ushtron aktivitetin dhe në të punojnë afro 20 punonnjës.

Policia

Rreth orës 13:45, në një ndërmarrje për përpunimin e metaleve(fonderi), në Patos, shtetasi Alket Malaj 40 vjeç, dyshohet se gjatë procesit të punës, është djegur aksidentalisht nga kontakti me njërën prej furrave të pjekjes në këtë ndërmarrje, dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: