Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLESi të hiqni qimet në vesh

Si të hiqni qimet në vesh

Piskatore, depilim apo trimmer për flokët që na kujtojnë origjinën nga majmunët?

Tema e qimeve në trupin e një mashkulli është një temë diskutimi që hyn në thelbin e asaj që konsiderohet një imazh mashkullor. 

Depilimi i tepërt është si të hiqni diçka nga nivelet e testosteronit të një mashkulli, nga ana tjetër një imazh “ariu” është mjaft i padëshirueshëm. Pikërisht se ku shkon vija ndarëse është çështje interpretimi dhe sidomos për femrat, sepse për to bëjmë gjithçka, ka shije të ndryshme.

Çfarëdo dallimesh estetike që ka në temën e qimeve të trupit, ka të paktën një vend të përbashkët, qimet në vesh. Askujt nuk i pëlqejnë qimet në vesh, të vetmet qime pamja e të cilëve lidhet me kromozomin Y. ta provoni. 

Në skajin tjetër është zgjidhja me laser, por nëse nuk jeni gati të futeni në ujërat e thella të botës së estetikës, janë edhe tre alternativa tradicionale që mund t’i bëni në shtëpi, le t’i shohim

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME