Sunday, June 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËSofie Alushaj kërkonë votën e tregatrëve/ Bëni ndryshimin, një jetë shisni mes...

Sofie Alushaj kërkonë votën e tregatrëve/ Bëni ndryshimin, një jetë shisni mes shiut e vapës

Kandidatia e PD për bashkinë Patos Sofie Alushaj ka kryer takime me tregtarët ambulantë të Patosit dhe jo vetëm me shitësit por edhe me blerësit.

Në çdo tezgë që shisnin, ajo është ndalur duke u pohuar se kanë një jetë që shesin në dimër mes shiut e të ftohtit dhe në verë mes diellit e pluhurit.

“Kemi 25 vjet që qeveriseni nga socialistët dhe askush prej tyre nuk mendoi për ju që tu bënte një treg ku ju të shisni e të kryeni punën tuaj fisnike në kushte komode ku të keni vendin tuaj e mallin ta keni aty e jo ta merrni çdo ditë me vete. Paguani taksat dhe ato nuk dihet se ku shkojnë sepse askush nuk kryen transparencë.

Bëni ndryshimin në 14 maj, ka pohuar Alushaj, pasi të gjithë bashkë do ta bëjmë këtë ndryshim, do të ndërtojmë një treg modern me tezga për të shitur, banakë ku të mbani mallin, me ujë e drita dhe kushte higjeno sanitare

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: