Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËTakimi/ Berisha - biznesmenëve: Edi Rama po ju vjedh!

Takimi/ Berisha – biznesmenëve: Edi Rama po ju vjedh!

Kreu i PD-së. Sali Berisha ka zhvilluar këtë të martë një tryezë diskutimi me biznesin e vogël dhe të mesëm në vend.

Në fjalën e tij para biznesmenëve, Berisha tha se kur Partia Demokratike të vijë në pushtet programin e biznesit të vogël në qeverinë, do ta shkruajnë vetë biznemenët.

Po e vjedhin biznesin e vogël, më paturpësinë më të madhe. Nuk mendojnë gjë tjetër, veçse si t’ju grabisin ju. Rama vjedh nga mëngjesi deri në darkë, me ligjet që bën”.

Berisha u tha biznesmenëve se kur Partia Demokratike të vijë në pushtet “programin e biznesit të vogël do ta shkruani ju vetë”, tha Berisha.

https://ads1.medium.al/www/delivery/afr.php?zoneid=31&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE

Edhe në këtë takim, Berisha nuk i ka kursyer akuzat ndaj qeverisë:

Problem juaj është problem i vendit, i shoqërisë shqiptare. Sot, pas Bjellorusisë, jemi vetmi i vetëm në Europë me regjim krejtësisht monist. Jemi rikthyer në monizëm. Një regjim që bazohet në kontroll, në uzurpimin total të pushteteve në parti”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME