Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorized​Tanket ruse do hyjnë në Kiev? Ministri italian: Nis lufta e Tretë...

​Tanket ruse do hyjnë në Kiev? Ministri italian: Nis lufta e Tretë Botërore

Ministri italian i Mbrojtjes, Guido Crosetto ka folur për situatën e luftës në Ukrainë gjatë një takimi me homologun francez, Sebastien Lecornu. Gjatë një deklarate për mediat, Crosetto foli rreth mundësisë së një ofensive të re ruse.

“Lufta e tretë botërore mund të nisë në momentin që tanket ruse të arrijnë në Kiev, dhe në këtë mënyrë edhe në kufijtë e Evropës”, tha ministri.

Krahas situatës në Ukrainë, ministrat diskutuan edhe për problemet në Mesdhe.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME