Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIThreads së shpejti në versionin web

Threads së shpejti në versionin web

Meta së shpejti mund të nisë një version në internet të Threads, pasi përdoruesit rriten të frustruar nga mungesa e veçorive në platformë.

Threads u lançua në fillim të korrikut dhe shpejt u bë aplikacioni me rritjen më të shpejtë ndonjëherë. Megjithatë, kjo shpejtësi e nisjes duket se e ka lënë aplikacionin pa një sërë veçorish bazë. Në javët që pasuan, kompania ka nxituar të shtojë mënyra të reja të përdorimit të aplikacionit që kanë munguar që nga fillimi i tij.Ditët e fundit, për shembull, Threads ka shtuar opsionin për të ndarë postimet e temave në DM në Instagram, për të parë një listë të postimeve të pëlqyera dhe për të renditur llogaritë që ndiqen.

Por ende i mungon ndoshta veçoria më themelore e çdo rrjeti social: aftësia për ta përdorur atë jashtë një aplikacioni. Ndërsa shumë rrjete rivale si Twitter filluan si versione në internet, Threads ende nuk ka një version që mund të përdoret në kompjuterët desktop ose jashtë aplikacionit. Në një postim të fundit, kreu i Instagram Adam Mosseri tha se kompania “po punon për të”.

“Ne kemi përdorur një version të hershëm brenda vendit për një ose dy javë,” shkroi ai në Threads. “Ende ka nevojë për pak punë përpara se të mund ta hapim atë për të gjithë…” Mark Zuckerberg tha gjithashtu dy javë më parë se kompania po kërkonte të ndërtonte një “aplikacion afatgjatë” dhe se kishte “shumë punë përpara”. Kjo përfshin shtimin e “kërkimit dhe webit”, për të cilin ai tha se do të mbërrinte “në disa javët e ardhshme”. Marrë nga: Independent

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME